Mikołaj II 5 Rubli 1898 Stan: 2-

Mikołaj II 5 Rubli 1898 Stan: 2-
Mikołaj II 5 Rubli 1898 Stan: 2-
Mikołaj II 5 Rubli 1898 Stan: 2-
Mikołaj II 5 Rubli 1898 Stan: 2-
status_icon%d Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Sprawdź czasy i koszty wysyłki
700,00 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 9999 dni od zakupu bez podania przyczyny
Forma
Złota moneta
Stop
Au. 900
Średnica
18,4 mm
Rant
Gładki
Waga
4,28 g
Nominał
5 RUB

Mikołaj II Romanow ostatni car Rosji, panujący w latach 1894–1917. Koronowany w Moskwie 1896 po śmierci swojego ojca. Kontynuator zachowawczej polityki, przeciwnik reform. W latach 1904-1905 prowadził wywołaną przez siebie wojnę z Japonią, która zakończyła przegraną Rosji.W roku 1905 wybuchła rewolucja. Choć car ustąpił w niektórych kwestiach i powołał Dumę Państwową, wyposażoną w kompetencje ustawodawcze, sytuacja nie powróciła już do stanu przedrewolucyjnego. Mikołaj II niezdolny do zarządzania krajem w zawirowaniach politycznych i dowództwem swojej armii dnia 15 marca 1917 abdykował. Po areszcie ostatecznie został zamordowany w nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku wraz z całą swoją najbliższą rodziną.

Rubel o wartości nominalnej 5 RUB został wybity w próbie złota .900 o wadzę całkowitej 4,28 g. Jego stan zachowania oceniany jest na dobry, posiada delikatne śladami zużycia.

Rewers przedstawia dwugłowego orła, trzymającego w szponach tarczę. Poniżej znajduje się wartość nominalna oraz data bicia monety.

Awers monety zdobi wizerunek ostatniego cara Rosji, Mikołaja II.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.7 / 5.0 5865 opinii
pixel