Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017

Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017
Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017
Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017
Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017
Opakowanie dla produktu: Kapsel-39, Akcesoria
status_icon%d Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Sprawdź czasy i koszty wysyłki
546,57 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 9999 dni od zakupu bez podania przyczyny
Nominał
£5
Forma
Srebrna moneta
Waga
2 uncje
Stop
Ag .9999
Średnica
38,61 mm
Rant
Ząbkowany
Stan zachowania
Menniczy
Producent
The Royal Mint

Bestie Królowej: Smok (The Queen’s Beasts) 2017 rok

2 Uncje Srebra

Idealną formą zabezpieczenia Państwa bulionu jest przechowywanie produktu w Masterboxach. Pod produktem znajduje się Masterbox dedykowany dla danego waloru. Jeśli nie znajduje się pod produktem zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

The Royal Mint, jako jeden z kluczowych graczy na międzynarodowym rynku bulionowym od dawna zapewniał swoim klientom bezpieczeństwo i jakość której można oczekiwać od wiodącej mennicy o światowej reputacji. Teraz w ich ofercie pojawia się nowy produkt - dwuuncjowa srebrna moneta - dla tych wszystkich którzy poszukują nowych możliwości inwestycyjnych. Seria 'Bestie Królowej' upamiętnia wiekową historię korony brytyjskiej i bogatej heraldyki która jest z nią związana. Podczas koronacji królowej brytyjskiej dziesięć heraldycznych bestii pełniło straż. Gipsowe figury, które powstały z tej okazji miały symbolizować różnorodne linie królewskiego dziedzictwa. Niezwykle ceniony projektant monet Royal Mint, Jody Clark, której portret królowej znajduje się na oficjalnych monetach Wielkiej Brytanii od 2016 roku, stworzył nowe wizerunki Bestii Królowej, poczynając od lwa. Czerpiąc inspirację z oryginalnych posągów, projekt Jody w pełni oddaje groźną i nieulęknioną naturę tego królewskiego obrońcy.

W większości języków europejskich słowo "smok" pochodzi od greckiego słowa drakan (bystrooki), np. ang. dragon, bułg. drakon, niem. Drache, cz. drak.
Smoki pojawiają się w wielu mitologiach, w tym mitologii greckiej. Zazwyczaj, podobnie jak gryfy pełnią funkcję strażników, przypisywane im są także liczne przymioty jak mądrość i siła. Nigdy nieusypiający smok stał na straży złotego runa z polecenia boga Aresa, inny pilnował wyroczni Apolla w Delfach, jeszcze inny zaś źródła w okolicy późniejszego miasta Teby. Ostatniego zabił Kadmos, jego zęby zaś posiał w ziemi, z czego powstali dzielni wojownicy. Ze smokami walczyło wielu mitycznych bogów i bohaterów, m.in. Apollo (smok Pyton), Jazon (smok pilnujący złotego runa), Herakles (Ladon), czy Perseusz (smok Cetus). W mitologii sumeryjskiej bogini Tiamat, z której powstała ziemia i niebo, przedstawiana była pod postacią smoka. W mitach anglosaskich znany jest także smok Grendel oraz jego matka, pokonane przez Beowulfa. W legendach arturiańskich także pojawiają się smoki, m.in. biały i czerwony smok z wizji Merlina. Mitologia skandynawska określa niekiedy mianem smoka węże Midgardsormra i Nidhogga. W mitach germańskich pojawia się smok Fafnir, pokonany przez Sigurda. W chrześcijaństwie smok uosabia zazwyczaj zło, w Biblii wąż z raju często określany jest tym mianem, podobnie jak Lewiatan, pojawia się także w Apokalipsie św. Jana. Wielu świętych przedstawianych jest ze smokiem jako atrybutem, m.in. św. Małgorzata z Antiochii, czy św. Jerzy który pokonał smoka nieopodal miasta Sylene. U Słowian bóg Chworz bywał ukazywany pod postacią smoka.

Awers: Na awersie widnieje wizerunek królowej Elżbiety II zaprojektowany przez Jody Clark. Znaleźć możemy tutaj również informację o nominale (£5).  

Rewers: przedstawia stylizowany wizerunek Smoka , a także informacje o wadze (2oz), próbie (0.9999) i roku bicia (2017).  

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Bestie Królowej: Czerwony Smok Walii 2 uncje Srebra 2017

4.67
Liczba wystawionych opinii: 3
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
kupiłem bo mi się podoba
2017-10-12
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
2 uncje czystego srebra
2017-10-09
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
4/5
Produkt bardzo atrakcyjny, pięknie zaprojektowany
2017-05-26
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.7 / 5.0 5865 opinii
pixel